Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 5. 2009

*Klíčem ke štěstí je snít. Klíčem k úspěchu je realizovat své sny.*

 

HOBBY a  SNY

let balonem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balonové létáníObrazek

Místo startu : Karlštejn, místní velká louka za mostem na břehu Berounky

Datum: 25.4.2009, 19 hod.

 

Během20 minut od najetí na místo startu jsme mohli odletět. Byli jsme 4 muži a já - pasažeři + pilot.

Na odletovém stanovišti byly desítky diváků. Upoutalo je zprovoznění balonu k letu a při samotném startu nás všichni doprovázeli hlasitým křikem a máváním . Bylo to úžasné. Přálo nám i počasí. Svítilo krásně sluníčko a bylo bezvětří. Vynikající podmínky pro let. 

Po startu

Pro lepší požitek z letu se prý raději létá v malých výškách, což přináší výhody i z hlediska reklamy. Pasažéři si prý lépe prohlédnou zemi z vrchu a balon je zase velmi dobře vidět nad městem na obloze. Z větší výšky je pohled srovnatelný s pohledem z okénka letadla, který není tak zajímavý jako z výšky 100m. Kolem sebe máte volný prostor a můžete si plně vychutnat let, to je jeden z hlavních důvodů, proč je balonové létání tak nádherné. My jsme měli nejvyšší letovou výšku 480 m.Cestou jsme všichni neustále fotografovali a filmovali. Pohled z výšky byl fantastický, nepopsatelný.

 Obrazek

 

 

 

Přistání

Pro přistání si pilot vyhlédl pěkné a bezpečné místo, tak aby mohli zase naložit balon přímo do přívěsu doprovodného vozidla.Let trval asi 55 minut. My jsme přistáli na poli, ale perfektně, bez jakokoliv problémů, takže neutrpěla ani moje totální endoprotéza. Obrazek

Po přistání navazoval na místě tradiční rituál, který dodržují balonáři všude po světě - křest nových vzduchoplavců. Toto bylo doprovázeno malou přednáškou z historie balonového létání a pak oslavou šampaňským. Tímto se z nás stali šlechtici. Obdrželi jsme titul, léno a všechny potřebné instrukce, jak se takový šlechtic musí chovat. Ze mne se stala během hodiny baronka Miroslava z Železné (místo přistání). Dcery a manžel, kteří mi tento let dali jako dárek i mým kulatinám, mi pomohli splnit jeden z mých snů.  Ještě jednou, díky. 

 

Náhledy fotografií ze složky HOBBY a SNY - let balonem,fotoalbum