Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 5. 2009

*Kamkoliv jdeš, vezmi s sebou celé své srdce*

 

 

 

 

 HOBBY a  SNY 

plavba lodí 

Photobucket

 

Další z mých snů. Miluji vodu, moře a tomu patří i lodě.Velké lodě. Letos v červnu už  to bude čtyřicet let, co jsme manželé.  Dopřejeme si tedy cestu na jedné z nich.                

 

I když si hodně lidí myslí, že jde o nedosažitelný luxus, opak je pravdou. Když zvolíte třeba plavbu po Středomoří, nevyjde to o tolik dráž než běžná dovolená v oblíbených prázdninových destinacích.

Samozřejmostí je luxus pětihvězdičkových hotelů, all-inclusive programy, nepřeberné množství různorodých aktivit, z nichž si mohou vybrat i ti nejnáročnější, a co je nejlákavější – každý den jiná lokalita s možností fakultativních výletů.

Místo odplutí: Barcelona

Datum: 9.5.2009                                                 

 

Plavba zámořskou lodí,Navigator of the Seas, americké společnosti  Royal Caribbean Cruise Line, rok výroby 2002 Bahamas, hlavní jazyk angličtina, možnost domluvit se německy, francouzky, italsky, španělsky.

Technické údaje : délka 312 m, šířka 48 m, ponor 9 m, 15 palub z toho 14 pasažerských.

Pro 3114 pasažerů  je 1700 obsluhujícího personálu. Čtyři pasažéři mají být z Česka, mezi ně patříme s manželem  i my dva.

                            

 

Na palubě si lze užívat z takových vychytávek, jako jsou třeba mnohá sportoviště, bazény, přírodní park, promenáda s množstvím butiků a nejrůznějších obchodů, a pokud se někomu zachce hazardu, může o přebytečné peníze přijít v některém z místních kasin. 
                                                      

Na lodi je několik  restaurací, divadel, koncertní síň, plavecké bazény, fit centrum, sauna, horolezecká stěna, běžecká dráha, golfové hřiště, kluziště, všechny možnosti wellness centra, kosmetické a kadeřnické salóny, nákupní střediska, internetová kavárna, - prostě takové městečko na moři, kde najdete vše co potřebujete.

Obrazek

Lodní společnost nabízí v přístavech,  vybrat si  z vice než 450 výletů.

My jsme si vybrali Scenérie Francouzské riviéry, Panorama Cagliari na Sardiii a Panorama Palermo na Sicilii.

 

 

 

Je 17.5.2009. Jsme opět doma. Úžasná, přepychová dovolená nám zůstala jen ve vzpomínkách a na  fotografiích. Pokusila jsem se o některé s vámi podělit a  vložit je do fotoalba na mých stránkách. Splnil se mi velký sen a to, co jsem prožila za několik málo kouzelných dní  na lodi, bylo víc, než bych si kdy,byla schopná  vůbec představit.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky HOBBY a SNY - plavba lodí, fotoalbum