Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak poznáte, že o vás má muž zájem? Přehled jeho fint

25. 5. 2014

Jak poznáte, že o vás má muž zájem? Přehled jeho fint

 
Sex
 

Jakmile vstoupí do místnosti atraktivní muž, všechny přítomné ženy si automaticky hrábnou do vlasů, narovnají se a pousmějí… Jaké signály však vysílá muž?

Když se například někdo uprostřed rozhovoru s vámi začne škrábat na nose, nemusí to hned znamenat, že vám chce něco zatajit, ale třeba ho opravdu jen něco svědí… Podobně jako ruce založené před tělem nemusejí signalizovat odpor nebo odstup, ale jen to, že je dotyčnému zima. Vždy totiž záleží na okolnostech a kontextu i na celém průběhu komunikace. 

 

Sem se mi dívej!


Velkou roli hraje oční kontakt. Pokud se na druhého soustředěně díváte, zatímco vám něco vypráví, značí to vaši pozornost a zájem. Když budete ale na svůj protějšek zírat vytrvale a bez přestávky, může to být zneklidňující a působit až hrozivě. Dlouhý vytrvalý pohled, který neuhne, je také známkou sebevědomí, například při konfliktním rozhovoru – kdo první uhne pohledem, prohrává často i ve sporu. Kdo pohledem těká ze strany na stranu, je nejistý nebo se nudí.

 

Jsem tvoje kopie


Zajímavým aspektem nonverbální komunikace je napodobování. Lidé, kteří si rozumějí, ale také ti, kteří se druhému podvědomě přizpůsobují, zaujímají často stejný postoj jako jejich protějšek. Podobnost totiž působí sympaticky a přitažlivě – chcete-li tedy například zapadnout do party nebo zapůsobit dobře na kolegyni, kopírujte její držení těla.

 

 

Sex 

 

 

Dál ani krok


Osobní zóna je vzdálenost od našeho těla, za kterou už si jen tak někoho nepustíme. Problém občas je, že ne každý má osobní zónu nastavenou stejně, takže vřelý a temperamentní člověk může snadno nechtěně urazit uzavřeného introverta, když se k němu nakloní až příliš blízko. Jsou i tací, kteří osobní zónu druhého překračují záměrně ve snaze šokovat nebo působit dominantně – pak už je jen na jejich protějšku, jak se zachová, tedy zda jim útok oplatí, vymezí si svoje hranice, nebo zda ustoupí…

 

Líbíš se mi


Jakmile vstoupí do místnosti atraktivní muž, všechny přítomné ženy si automaticky hrábnou do vlasů, narovnají se a pousmějí… To jsou nonverbální signály, že je daný muž zajímá, i když se o další kontakt třeba vůbec nepokusí. Jak poznáte, že se líbíte vy jemu? I muži se upravují – například si narovnávají kravatu, čechrají nebo naopak uhlazují vlasy. Také lehce zdvižené obočí, rozšířené zorničky nebo pootevřená ústa signalizují jeho zájem…