Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sex je pro tělo lepší než posilovna: Zhubněte sexem!

6. 10. 2013

 

Sex je pro tělo lepší než posilovna: Zhubněte sexem!

 

Nebaví vás posilovna? Zkuste sex. Neznamená jen uvolnění, zábavu a nepřekonatelný tmel partnerských vztahů. Je to i cvičení, kterým si můžete zformovat postavu. Od počátečního mazlení až po bouřlivé vyvrcholení totiž pálíte kalorie. A ne málo. Tak hurá do cvičení.

Líbání
Spálíte 68 – 170 kcal
Vášnivé líbání spojené s hlazením po celém těle dokáže spálit více kalorií, než lenivý sex. Když se do líbání opravdu položíte, převalujete se po posteli, vzpíráte se na rukou a měníte polohy, můžete spálit až 170 kalorií za půl hodiny.

Svlékání
Spálíte 8 – 80 kcal
Když se před sexem svléknete, jako byste se šli sprchovat, spálíte pouhých 8 kalorií. Vynalézavější způsoby jsou ale náročnější. Kupříkladu striptýzem spálíte osmkrát tolik, a když se budete snažit partnera svléknout zuby, bude vás to stát kalorií hned 80.

Masáž
Spálíte 80 kcal a více
Pomalým a důkladným hnětením partnera spálíte víc kalorií, než si myslíte. Nejenže namáháte zádové svaly a svaly na rukou, ale při vášnivé masáži se vám zvýší i tep a srdeční činnost. Nejvíc spálíte ve stoje při masáži na masážním stole.

Masturbace
Spálíte 100 – 150 kcal
Ať už provádíte ruční práci sami na sobě, nebo na svém partnerovi, stojí vás to spoustu energie. Větší kalorický výdej získáte tím, že zpomalíte, střídáte citlivé plynulé pohyby s rychlejšími a tisknete se ke svému partnerovi.

Orální sex
Spálíte 30 – 170 kcal
Pokud jste ten, kdo potěšení dává, spálíte čtyřikrát více kalorií, než když ho budete přijímat. Do cvičení přitom můžete zapojit celé tělo. Protahovat se jako kočka a vzpírat se na rukou. Takové cvičení se pak vyrovná józe, nebo klikům.

Soulož
Spálíte 280 kcal a více
Trikem, jak ze sexu udělat spalovač tuku, je udělat ho horký a dlouhý. Když u toho vzdycháte a slastně naříkáte, pálíte dalších 8 – 30 kalorií za hodinu. Nejvíce jich spálíte, když jste nahoře (až 410 kcal za hodinu), nebo když se pustíte do akrobatických poloh. Orgasmus vám ubere dalších 30 kalorií.