Jdi na obsah Jdi na menu
 


Počítač pro důchodce? Rozhodně ano!

25. 10. 2011

 

 

 

 

Základní funkce

Poté, co zvládnete počítač zapnout, vypnout a nahlédnete do tajů klávesnicových funkcí, je načase spustit internet a vydat se „surfovat“. Připojení k „netu“, jak se internetu slangově říká, je nedocenitelná věc, což ovšem uznáte sami, pokud jeho služeb začnete využívat. Pokud máte část rodiny v jiném městě nebo dokonce v zahraničí, bude vám internet skvělým pomocníkem. S přáteli a rodinou si můžete „mailovat“ (vyměňovat e-maily, respektive využívat elektronickou poštu) a dokonce volat. Programy jako Skype, MSN a další nabízejí zdarma možnosti zvukového i audiovizuálního přenosu dat. Můžete tak efektivně ušetřit za telefon, zvlášť pokud často voláte meziměsto nebo do jiné telefonní sítě.

Počítač je pro seniory vítaným společníkem ve chvílích samoty. Při brouzdání po internetu, čtení si zpráv a novinek nebo sledování filmů na DVD se určitě nudit nebudete. Za vyzkoušení to stojí, co myslíte?

 


 

Myslíte si, že moderní informační technologie se týkají jen studentů nebo pracujících? Toto klišé už dnes dávno neplatí. Počítače se stávají nezbytnou součástí moderního života a také se starší generací se začínají rychle kamarádit. Patříte také mezi ty, které technologický pokrok nezajímá a o internetu jste slyšeli maximálně nějakou zmínku v televizi či od vnuka? Zkuste se zamyslet nad možnostmi, které vám počítač s připojením k internetu může nabídnout.
gfsd645+654
Netušené možnosti

V dnešní době je počítač nezbytnou nutností. Co ale dělat, když si s ním nevíte rady? Především zapomeňte na typický český způsob řešení problémů – co neznám je buď složité, nebo špatné, nebo se mi to nelíbí. Počítač vás může v mnohém nevýslovně obohatit. Představte si, jak bude sousedka závidět, když jí vylíčíte, co jste na internetu našla za poklady a jak obdivně na vás budou koukat kamarádky, až jim budete předčítat e-maily od vnučky. Začít překonávat svůj respekt z počítače lze jednoduše – stačí vám k tomu kromě samotného PC hlavně klávesnice a připojení na internet. Jak se naučit ovládat základní počítačové funkce nebo si osvojit psaní na „keyboardu“, tedy na klávesnici? Není nic jednoduššího než povolat mladší a zkušenější členy rodiny, kteří vás do tajů technického světa milerádi zasvětí. Chcete-li se zároveň seznámit s lidmi podobných zálib, vyhledejte v místě bydliště počítačové kurzy pro seniory.