Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Svatební zvyky

Naše svorné krájení dortu a zametání střepů je slabá káva proti ztřeštěnostem, které patří ke svatbám ve světě.

Pokud na dovolené ve Francii na noční ulici narazíte na bandu lidí mlátících lžicemi do prízdných hrnců nebo ve Skotsku potkáte ženu od hlavy k patě politou černou bžečkou, věřte, že jst se právě stali svědky staré svatební tradice.

Vdavky po celém světě provází pousta šokujících a ztřeštěných zvyků, které se v nezměněné podobě provozují už stovky let.

Původně měly od novomanželů odhánět zlé duchy a zajišťovat jim nekonečnéí štěstí, ale dnes už se dodržují hlkavně pro zábavu.

 SKOTSKO - černění nevěsty

Předsvatbou si na nevěstu počíhají její známí a vychrstnou na ní kbelík nechutné tmavé směsi z melasy, vajec, peří q čehokoli dalšího, co dotyční zrovna mají doma. Olepená nevěsta se pak chodí ukazovat po okolních hospodách

Švédsko, líbání novomanželů

nA SVATEBNÍ HOSTRINĚ BY VÁS SMĚL POLÍBIT KAŽDÝ Z HOSTŮ. jAKMILE BYSTE ODEŠLA TŘEBA NA TOALETU, VŠECHNY PŘÍTOMNÉ ŽENY BY SEPOSTAVILY DO FRONTY A DŮKLADNĚ BYOLÍBALY ŽENICH.

 

irsko - POZOR NA ZLÉ VÍLY

iRSKÁ NEVĚSTQ SI NA VLASTNÍ SVATBĚ MOC NEZUATRSÁ, PROTOŽE MUSÍ MÍT NEUSTÁLKE OBĚ NOHY NA ZEMI. tRADUJE SE, ŽE KDYBY ZJEDNU ZVEDLA, UNESLY BY JÍ ZLÉ VÍLY. pOZOR!pOKUD BYSTE PŘIŠLA V iRSKU NA SVATBU V NĚČEM ZELENÉM, PLATTILA BYSTE ZA ZLOU SUDIČKU. \ZELENÁ BARVA TOTIŽ PŘINÁŠÍ NOVOMANŽELŮMSMŮLU.

 

 iNDIE - ŽÁDNÉ DOTEKY

nA ŽHAVÝ SVATEBNÍ POLIBEK TU BUDETE ČEKAT MARNĚ. Při obřadu se ženich smí dotknout jedině ve  chvíli, kdy jí navléká prsten. Nevěsta většinou bývá oblečená v černém, proto žebílá se v Indii považuje za barvu smrti.

 

 

 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket